Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Vakumlu Kürtaj Hizmetleri

Kategori: Tavsiyeler | 8 ay önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 125 kere okundu.

Rahim içerisinde istenmeyen gebeliklerin tahliye edilmesine kürtaj denilmektedir. Gebelik sonlandırma anlamına da gelen kürtaja son çare olarak başvurulmalıdır. Gebeliğin sonlandırılması amacı ile yapılan kürtaj, düşük yapan kişilerin rahminde kalan parçaların alınması için de yapılabilmektedir.

Tüm rahim içerisinin temizlenmesi anlamı taşıyan kürtajın farklı uygulama yöntemleri bulunmaktadır. Son dönemlerde modern sistemlerden sayılan vakumlu kürtaj uygulaması popüler olmuştur. Kliniğimizde Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından başarılı bir şekilde uygulanan bu yöntem ile yapılan işlemlerde, diğer kürtaj tekniklerine göre hastalarımız avantaj sağlamaktadır.

Vakumlu Kürtaj Nedir?

18 yaşından büyük olan ve gebeliği ilk adet tarihinden itibaren 10.haftayı aşmayan kişilere kürtaj uygulaması yapılmaktadır. Bu kurallara uymayan kişilere kürtaj yapılması kanunen yasaktır. Kürtaj için teknolojik gelişmelerden yararlanılarak birçok farklı yöntem geliştirilmiştir. Bunlardan biri de vakumlu kürtaj olarak karşımıza çıkıyor. Son derece kolay olan bu uygulama için özel aletler geliştirilmiştir.

Hastanın rahminin iç kısmına yapılan basınç etkisi ile rahmin içinde bulunan dokular dışarıya tahliye edilir. Diğer kürtaj yöntemlerinde meydana gelebilecek olan riskler,
vakumlu kürtaj yönteminde yok denecek kadar azdır. Bu nedenle hastalarımız tarafından bu uygulama ilgi görmektedir.

Vakumlu Kürtaj Nasıl Yapılır?

Bu yöntem ile yapılan kürtaj işlemlerimizde, rahmin iç kısmında kazıma yapılmaz. Her hastamıza özel aletler kullanılır ve bir hastada kullanılan alet, bir başka hastamızda asla kullanılmaz. Kliniğimizde titiz bir çalışma yürütülür ve steril ortamlarda özenle işlemler gerçekleştirilir.

İşlemden sonra enfeksiyon oluşumu çok nadir görülür. Hastanın durumuna göre lokal ya da genel anestezi altında yapılan uygulama esnasında hastamız acı hissetmez. İşlemden önce hastaların genel jinekolojik muayeneleri yapılarak gerekli bilgiler edinilir. Bu aşamada rahmin genel durumu belirlenir.

Hastamız uyutulduktan sonra pozisyon aldırılır ve vajinal spekulum rahmin iç kısmına yerleştirilir. Hastamızın enfeksiyon kapmaması için rahminin iç ve ağız kısımları özel solüsyonlarımız ile yıkanır ve temizlenir.

İşlem lokal anestezi ile uygulanacak ise servik bölgesine iki taraflı olarak ilaç uygulanır. Özel bir alet ile bu bölge tutularak rahmin uzaması sağlanır. Rahmin ağız kısmında genişleme sağlandıktan sonra vakum yöntemi ile kürtaj işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir