Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

AÖF Çanta ve Cüzdan ile Girmek Serbest mi?

Kategori: Eğitim ve Kariyer | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 6.003 kere okundu.

Açıköğretim Fakültesi’nde okuyanlar bilirler. Diğer sınavlara göre AÖF sınavlarında biraz daha rahat olunur. Çünkü her tipten, her meslekten ve her yaştan kişinin girdiği bir sınav olduğu için kimi okulundan, kimi işinden kimi de ev dışından direk olarak sınava gelmiş olabiliyor. Haliyle üniversiteye giriş sınavlarında yapılan güvenlik önlemleri biraz daha hafifletilmiş şekilde. Fakat yine girişte kontrol olmuyor değil.

AÖF’ün son senesine gelmiş biri olarak cüzdan ve çanta konusunda kesin cevap veremiyorum. Her ne kadar yoğun güvenlikten geçirilmesek de ilk girişte polisler üstümüzü her zamanki gibi arıyorlar. Fakat bazen cüzdan ve çanta kontrolü ile birlikte girişlerine izin verilebiliyor. Bazen ise polisler içeri almayabiliyorlar. Haliyle kantin gibi yerlerde oluşturulmuş emanetlere bırakmak zorunda kalabiliyorlar.

Aöf sınavına girerken çanta ve cüzdan sokmak tamamen polislerin insiyatifine kalmış bir durum. Eğer uğraşıp cüzdanınızı veya çantanızı iyice kurcalamak isterse sıkıntı olmuyor. Çünkü sınava çantamla soksun da istediği kadar kurcalasın diyorsunuz orada. Haliyle işini yaptığı için özelim var vb. gibi bahaneler kalmıyor. Ama o yoğunlukta çoğu zaman tek kişiye o kadar vakit ayırıp detaylı araştırma yapmıyorlar. Haliyle çantanızı veya cüzdanınızı emanete bırakmanız gerekiyor. Olay tamamen bundan ibaret.

Ayrıca sınava anahtar, cep telefonu sokamıyorsunuz. Bozuk para sokarken sıkıntı yaşayanı hiç görmedim. Sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız veya üstünüzde çok bozuk para varsa 4-5 cebinize ayrı ayrı koyarsanız çok göze batmayacağı için yine sıkıntı yaşamazsınız.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“AÖF Çanta ve Cüzdan ile Girmek Serbest mi?” için 6 cevap

 1. Hakan dedi ki:

  Şuan ATA-AÖF sınavı var fakat bazı illere göre bu durum değişebiliyor. Mesela ben bu gün Cüzdan ve bir kaç bozuk para ile gittiğimde bozuk paraları bile bıraktırdılar. Allahtan okulun yanında emanetçi vardı da bırakabildim yoksa işim çok zordu. Zaten sınav var diye telefon götüremiyorum orada emanetçi olmasaydı kime nasıl ulaşıp cüzdanı kime bırakacaktım muammaydı. Teşekkür ederim bu değerli bilgi paylaşımınız için

 2. Burak Tatlı dedi ki:

  AÖF sınavlarına cüzdansız gidemiyorsun, gittiğin zamanda sorun çıkartıyorlar zaten kafe büfeler bu işin ticaretini kurmuş, sistem belli emaneti alıp parayı topluyorlar, AÖF sınavı şçin değil tüm sınavlarda aynı sıkıntı var, bozuk paraları da alıyorlad müthiş bir güvenlik önlemi var

 3. Murat KARACAN dedi ki:

  aof sınavlarında gözetmen olarak görev yapan birisiyim. ÖZellikle son yıllarda sınavlarda sınav güvenliğini sağlamak adına alınan tedbirler her geçen gün artıyor. Bu kurallar herkes için geçerli. Sizler iyi niyetli olabilirsiniz ama eski yıllarda bu sınavların ciddiyeti zayıftı. rahat bir sınav gerçekleştiriliyordu. Şu anda sınavlarda zaafiyet yok.cüzdan ve çanta ile sınava gelmek yasak.

 4. Tekin Türkoğlu dedi ki:

  Bence pek bir önemi yok çanta veya cüzdanla girmenin. Eğer yanınızda biri varsa ona teslim edin yoksa emanete bırakın.

 5. Neslihan Temur dedi ki:

  Arkadaşlar içeri çanta, cüzdan, araba anahtarı gibi nesnelerle içeri girmek yasak ama bazı polisler insiyatif alıp izin verebiliyorlar. Siz yanınızda ailenizden veya arkadaşlarınızdan birini götürün eşyalarınızı ona teslim edersiniz. Yada okul kantileri ucuz bir fiyatla bakabiliyor ama güvenmeyin siz oralara.

 6. Kadir dedi ki:

  Üniversite sınavında olabilir ama aöf de çok sıkmamaları lazım.
  Çünkü, örgün okurken sınava giderken arama yapıyorlar mı.Kopyanın kitabını yazıyorlar.Ama aöf de kimse Kimseyi tanımıyor.herkes sınava girip çıkmak istiyor.İnsanlara zorluk çıkarmaktan başka birşey deyiş.Aöf serbest olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir