Sevgiliyle Konuşulacak Konular – Neler yapılır ?

Aşk ve İlişkiler Necati

Merhabalar, bu yazımızda sevgili ile konuşulabilecek konular üzerine size bir rehber hazırladık. Öncelikli olarak bu rehbere değinmeden önce bu rehberi gerçekten sevenler için hazırladığımızı belirtmek isterim. Bu rehber ile ilişkilerinizi biraz daha üst düzeye taşıyabileceksiniz ve bununla da kalmayıp kötü durumda ki ilişkilerinizi bir nevi düzeltebileceksiniz diye umuyoruz. Bir rehber elbette %100 diye düzeltecektir diye bir şey diyemeyiz, bir ilişki bitecekse biter engel olunamaz fakat en azından doğru bir şekilde hareket edip ilişkinin bitme sorumlusu olarak bu rehber ile karşı tarafı hedef alabilirsiniz ve içinizi rahatlatabilirsiniz. Rehbere girişi şu şekilde yapalım…

Ne tarz bir sevgiliniz var? Onu gerçekten tanıyor musunuz?

Belki de bir ilişkinin temelini oluşturacak en önemli şey karşımızda ki insanı tanımaktır. İlişkilerde yapılan en büyük hatalardan birisi bu konudur. Karşımızda ki insanı yeteri kadar tanıdığımızı sanıyoruz fakat yanılıyoruz çoğu zaman. Bir insanı tanımak nelerden hoşlandığını bilmek, neleri sevdiğini bilmek değildir yalnızca.. Karşımızdaki insanı bir bütün olarak tanımalıyız. Ve ona yaklaşımımızı da onun insan olduğunu bilerek yapmalıyız. Yani demek istediğim karşımızdakini yeteri kadar tanıyalım. Onu tanımak için sadece basit soruları sormayalım, çaktırmadan test edelim bazı şeyleri öğrenelim. Ve bu işe kişinin kendisinden değil, çok yakın bir arkadaşından başlayalım. Sevgilinizin en yakın arkadaşı kim? Çoğu şeyini paylaştığı, içini döktüğü kişi kim? Bunları öğrenelim öncelikli olarak. Ve bu kişiyle iletişime geçip sevgilinizin gerçekten sevdiği şeyleri öğrenin. Sevdiğinizin ruh hallerini, varsa ailevi problemlerini, ne tarz şeyler yapmayı sevdiğini, nasıl ortamlarda bulunmak istediğini ve buna benzer şeyleri öğrenin. Yani alışılmışın dışında farklı şeyler öğrenmeye özen gösterin.

Bunları öğrendik ya sonrası?

Yukarıdaki faktörleri uyguladığınızdan emin olduktan sonra iyice bir düşünün ve bu şeyleri ezberleyin. Yani her zaman aklınızın bir köşesinde bulunsun. Mesela diyelim ki sevgiliniz edebiyattan, şiirlerden hoşlanıyor. Sizde ona yazdığınız şeylerde biraz edebiyat yapın, ona ara sırada içinizden gelerek şiir yazın hatta akrostiş sanatını da kullanmaya çalışın. Diyelim ki sevgiliniz slow müziklerden hoşlanıyor. Ona alışılagelmiş bilinen slow müziklerin sözlerini yazın. Hatta sesiniz güzelse telefonda da söyleyin, mırıldanın bir şeyler. Bunlar bilindik şeyler fakat yine de bilmemize rağmen yapmadığımız şeyler. Yine bilinmiş fakat uygulanmayan şeyleri yapmanızı tavsiye edeceğim. Özellikle ailevi problemleri varsa veya çevresinde problemleri varsa bunları öğrenin. Kesinlikle öğrenin ve bu konularda üzerinize düşen hassasiyeti gösterin. Ona destek olmaya çalışın, onun yanında olun. O ruh haliyle yanlış yaptığını düşündüğünüz şeyleri düzeltmesi için yol gösterin. Bu tür bir problem varsa sevgili yerine gerçek bir dost gibi yaklaşın ve yaklaşırken de üstüne fazla düşmemeye özen gösterin.

Konuşulacak konular?

Birçok zaman konuşulacak konu bulamamaktan dert yanarız. Size bu konuda tavsiyem karşınızda ki ile çok sık konuşmayın. Her dakika mesaj atmaya çalışıp, her an ne yaptığını sormayın. Böyle davranırsanız ilişkinizin bitmesi yakındır. Bunun yerine daha az mesaj atıp önemli şeylerden, boş konuşmamaya dikkat edin. Ciddiyetli olun. Fakat bu ciddiyetinizi yerine göre bozmayı unutmayın. Kötü bir gününde saçmalamadan onu güldürmeye çalışın. Gülmese bile bu hoşuna gidecektir. Onun için çabalamanızı görecek ve dikkate alacaktır. Sadece bunlarla kalmayın, kendi yaratıcılığınızı kullanın. Onunla özel şeyleri sürekli konuşmayın. Aşkım, cicim, bir tanem gibi lafları hemen kullanmak yerine zamanla kullanın, kesinlikle acele etmeyin bu konuda. El ele tutuşmayı hepimiz çok istesek bile, mutlaka bunları uzun vadeli olarak zamana yayın. Onunla konuşurken sürekli mesajlaşmak yerine müsait olduğu zamanlarda aramayı tercih edin. Fakat eğer karşınızdaki kız ise, ailesinin bu konularda hassas olduğunu bile bile zorlamayın. Niye açmıyorsun, hiç konuşamıyoruz, şöyle böyle diye üstüne gitmek yerine sesini duymak beni mutlu ederdi ama varlığını bilmek daha çok mutlu eder diyerekten güzel sözler söyleyin, paylaşın. Böyle davranmanız onu daha çok mutlu edecektir. Bununla beraber konuşmalarınızda her zaman aşk & meşk konularına dadanmayın. Onun yerine karşınızdakiyle dedikodu yapın, milleti çekiştirin eğlenmenize bakın. İki sevgili olmanın yanında aynı zamanda ikide dost olun. Karşılıklı güven olduktan sonra emin olun ki konuşulacak konuları bile her daim bulabilir rahatlıkla kafanızdan üretebilirsiniz…

Dışarıda neler yapabiliriz?

Bir ilişki sadece konuşmadan ibaret değildir. Yan yana bulunduğunuzda neler yapacağınızda çok önemlidir. Benim size bu konuda tavsiyem monoton bir hale girmeyin. Sürekli eğlenen bir ikili olun. Fakat sakinliği seviyorsanız da bunu özel yerlerde yapın. Şimdi eğlenen bir ikili olma kelimesini anlamadığınızı var sayarak ufak bir açıklama yapacağım bu konuda. Şuan ki ilişkiler sürekli kafelerde veya değişik mekanlarda geçmektedir. Siz bunun yerine çıkın meydana, yan yana dolaşın millete bakıp gülün herkes de bir yanlış arayın, yani eğlenilecek ne kadar şey varsa yapın. Özel romantik yerlere gidin, bu konuda sınırlarınızı üst düzey olaraktan zorlayın. Yapılabilecek her şeyi yapın. Eğlenin keyfinize bakın, romantik şeyler yaşayın hayatın tadını çıkartın. Yağmurda gezip dolaşın, ıslanın, beraber hasta olun hayatın anlamını beraber bulun. Bu konuda da ufak bir not düşmek istiyorum, özellikle kız arkadaşlarımız ailesinden ötürü çoğu zaman izin alamazlar. Bu konuda fazla üstlerine gidip onları zor durumda bırakıp kendinizden soğutmayın, biraz anlayışlı olun demek isterim.

Hediyeler & Özel Günler

Bir ilişkinin belki de en eğlenceli, en tutucu bölümü bu kısımdır dersek yanlış olmaz. Özel günler ilişkilerde çok önemlidir. Hatta devrimizdeki ilişkilerde görüyoruz ki ilk elini tuttuğun güne kadar soruyolar. Bu salaklık değildir, aşırı duygusal bir yapısı varsa karşınızdakinin o yapıyı size de aşılama çabasıdır. Size sıkıcı gelse de zor değil, bir filmde 30 tane repliği 2-3 dakikada ezberleyip de 4-5 tarihi aklınızda tutmamak zor değildir sanırım. Özellikle kız milleti bu konularda çok hassastır ve unuttuğunuz takdirde çok duygusal davranırlar o yüzden mutlaka dikkat etmeye çalışın.

Hediyeler de bir ilişkiyi anlamlı kılarlar. Bunların maddiyatı veya boyutları önemli değil. Karşınızdakinin size vermiş olduğu bir hediye onu hatırlatır. Yani diyelim ki size bir bileklik aldı. O bileklik kolunuzda olduğunuzda ve bilekliğe her gözünüz takıldığında o aklınıza gelmeyecek mi? Elbette ki gelecek. Karşı taraf için de bu geçerli. Yani ben örneklendirerek vurguladım burada fakat düşünce sizin, en azından ayda 1 hediye almaya özen gösterin ve yılda bir kereden fazla maddiyat olarak aşırıya kaçmayın hediyelerinizde.

Şimdilik böyle böyle bir kaç konuya değindik, eğer anlamadığınız veya sormak istediğiniz bir şey olursa çekinmeden konu altından sorabilirsiniz, özel sorularınız içinse sitemizin üst menüsünde bulunan iletişim sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.

Bol sevgili günler…

Sosyal Ağlarda Paylaş

Necati Gürel {Necati}

Güncel konulardan ve kişisel dünyasındaki konuları kaleme alan, internette dünyasındaki sıradan yazarlardan biri. İçinizden biri...

“Sevgiliyle Konuşulacak Konular – Neler yapılır ?” üzerine 68 yorum

 1. Banu diyor ki:

  Ya arkadaslar..Benim.sevgilim var ama ayri sehirlerdeyiz..Sizce bu ask mumkun mu yani ayri sehirlerdeyken yurur mu bu ikiski.

  1. Capihues diyor ki:

   Mumkun olur anlastiginiz surece

   1. Capihues diyor ki:

    Aslinda birbiriniz anlarsaniz isterse cok cok uzakta olun hersey rayina oturur

  2. Mustafa diyor ki:

   Tabi ki de sürer bende şu anda aynı ilişkiyi yaşıyorum önemli olan senin ona ne kadar güvendiğin ve ne istediğiniz yanında olsa canın sıkılır özlemek iyidir.

 2. hakan diyor ki:

  ya karşimdaki kiz benle konusmaya utaniyorsa yada konusurken cok fazla heycana kapılıyorsa ne yapmaliyim acaba

 3. tayfun diyor ki:

  Abi benim kız arkadasimla arm çok iyiydi anladığım kadarıyla ilgi gostermiyorum diye birden bire çok kötü oldu Ama ben çok seviyorum oda seviyordu şimdi ise istemediğini söylüyor neden? İnsan birsen bire bu kadar yüreği sogurmu? Şimdi ise arkadaşız ama ben onu seviyorum ve bazen konusucak konu bulmaya çalışıyorum ve bulamıyorum ve başka ülkede bana yardımcı olun

  1. Adyec diyor ki:

   Sevmek bazen insanı bencil yapıp sadece kendi sevgisiyle ilgilenip sevdiğini göz ardı edebiliyor bence onun anlattığı kişisel sorunları ile ilgilenmelisin

   1. Meryem diyor ki:

    Bir bayan olarak şunu söyleyebilirim kadınlar için ilgi gerçekten çok önemlidir. İlgi göstermediysen sevgilin onu artık sevmediğini ve ondan soğudunu düşünecektir haliyle bu da onun senden uzaklaşmasını sağlar. Kesinlikle ilgisiz olma. Bir şans daha iste bence zararı olmaz.

  2. Meltem diyor ki:

   Bence ayrıl

 4. Adyec diyor ki:

  Erkek arkadaşım çok anlayışlı çok düşünceli ve bilgili onunla konuşurken susuyorum ve bilgi birikimine yetişemiyorum ne yapmalıyım ayrıca ondan kaynaklı olmadığı halde güven sorunu yaşıyorum

 5. yazı çok uzun olmuş ama okuması zevkli 🙂

 6. koli diyor ki:

  Konuşacak bir şeyler bulamıyorsanız gözlerinin içine bakarak gülümseyin. Ne demek istediğiniz anlaşılır 🙂

 7. uğur diyor ki:

  ^^sesini duymak beni mutlu ederdi ama varlığını bilmek daha çok mutlu eder ” bu tarzda farklı sözler var mı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu: