Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Gratis İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları

Kategori: Eğitim ve Kariyer | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 1.804 kere okundu.

Kişisel bakım mağazalarından birisi olan Gratis, özellikle yaptığı indirimlerle de hanımlarımızı kendine çekmeyi başarabiliyor. Büyük bir kozmetik alanına sahip olan ve kişisel bakım adı altında hizmet veren Gratis firmasında, genellikle günler yoğun geçtiği için yeni personellere ihtiyaç olabiliyor. Peki, genellikle bayan personellerden oluşan Gratis’in çalışma şartları nasıldır ve maaşları ne kadardır?

Gratis Çalışma Şartları

Gratis firması personellerine günlük 8 saat çalışma şartı koymuştur. Belirlenen bu saatin içerisine, gün içerisinde verilen çay ve yemek molaları da dahil edilirken, personellere haftada bir gün izin hakkı tanınmıştır. Personellerine bazı zamanlarda mesai yaptıran firma, resmi tatiller dışında mesai ücreti ödemese de, personelin giriş ve çıkış saatleriyle fazla çalıştığı süre mutlaka denkleştiriliyor. Aynı zamanda firmada 1 yıllık çalışma sürenizi doldurursanız, firmadan yıllık izninizi de talep edebilirsiniz. Fakat unutmayın ki Gratis, Türkiye’nin en büyük kişisel bakım firması olduğu için oldukça yoğundur.

Gratis Maaşları

Gratis firmasında yeni başlayan reyon personelleri ilk başlarda asgari ücret almaktadır. Daha sonra çalışma potansiyeline göre yükselebilen personeller, asgari ücretten %30 daha fazla maaş alabilmektedir. Ayrıca personellerine aylık 300-350 TL civarında yemek ücreti veren firma, bu ücretleri maaşın dışında ticket kartlarına yatırıyor. Bu yemek ücretini istediğiniz lokantada ve alışveriş merkezinde harcayabiliyorsunuz. Gratis mağaza yöneticilerinin 2000 – 2500 TL arasında maaş aldıklarını da belirtelim.

Firmaya iş başvurusunda bulunmak için, herhangi bir Gratis mağazasına giderek mağaza yöneticisiyle görüşebilir, dilerseniz kariyer sitelerini de takip edebilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.

“Gratis İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları” için bir cevap

  1. Ebru dedi ki:

    Gratiste çalışmayı düşünüyordum fakat nasıl bir süreçlerinin ve ücretlerinin olduğunu bilmiyordum teşekkür ederim bilgilendirme yazınız için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir