Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

KFC İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları

Kategori: Hayattan | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 1.099 kere okundu.

Dünyanın en büyük ikinci gıda perakendecilerinden olan KFC, 20.000’den fazla şubesiyle bizim ülkemizde de başarılı bir konum elde etti. Kısa zamanda parlayan ve ülkemizin istihdam oranına da doğrudan katkı sağlayan KFC, yeni açacağı şubeler için de personel arayışı içerisinde diyebiliriz. Peki KFC firması personellerine ne gibi çalışma şartları sunuyor ve ne kadar maaş veriyor?

KFC Çalışma Şartları

KFC firmasında personellerin günlük çalışma süresi azami olarak 8 saat belirlenmiştir. Belirlenen bu sürecin içerisine yemek ve çay molaları da dahil edilmişken, personellere haftada bir gün izin hakkı da tanınmıştır. Ayrıca KFC, firmasında 1 yıl çalışan personellerine 14+2 gün olan yıllık izni de vermektedir.

Son olarak firmanın, haftalık değişen vardiyalarla çalıştığını hatırlatabiliriz.

KFC Maaşları

KFC firmasında maaşlar, tamamen rütbeyle alakalıdır. Rütbeden rütbeye maaş yükselmektedir ve çalıştığınız süre boyunca sınavları aşarsanız, rütbenizde de doğrudan yükseliş izlenir. Peki nedir bu rütbeler?

Ekip Üyesi: Ekip üyeleri, ilk işe başlayan personelledir. Maaşları ise asgari ücretten yaklaşık %10 daha fazladır.

Expert(Servis Uzmanı): Expert rütbesine yükselebilmek için firmada 3 ay çalışmalısınız. 3 aylık zaman diliminin ardından yiyecek yapımı konusunda ve gramajlar konusunda 100 soruluk sınava girmelisiniz. Bu sınavdan 80 net bırakırsanız Expert olabilir, maaşınızda %5 artış sağlayabilirsiniz.

Servis Supervisor: Bu rütbeyi, firmada 6 aylık sürenizi doldurduktan sonra alabilirsiniz. Eğer Supervisor olursanız sadece restoranı ve personelleri kontrol edersiniz. Ayrıca maaşınızda da %25 oranında artış görülür.

Vardiya Müdürü: Firma bünyesinde 1 yıl çalıştıktan sonra vardiya müdürü olmak için sınava girebilirsiniz. Vardiya müdürü olursanız vardiyaları kontrol edersiniz ve düzenlersiniz. Aynı zamanda maaşınızda %80 oranında artış görülür.

KFC firmasına iş başvurusu yapmak için yanınızda mutlaka Kimlik Fotokopisi, İkametgah Bilgileri, 4 Vesikalık Resim, Öğrenci Belgesi, Sağlık Raporu ve Sabıka Kaydı gibi belgeleri bulundurmalısınız. Bu belgeler sayesinde kısa sürede iş başvurusu yapabilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“KFC İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları” için bir cevap

  1. Ziyohiddin dedi ki:

    Geçenlerde Rusya’dan geldim, orada kfc restoranda çalıştım, 1 yıllık deneyimim var. Ben Kırgızistanlıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir