Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Kategori: Hayattan | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 11.064 kere okundu.

Tüm döviz alım ve satım işlemlerini gerçekleştirdiğimiz döviz büroları, sıklıkla ziyaret ettiğimiz alanlardan biridir. Döviz değerlerinin anlık dalgalanması ile birlikte çeşitli iniş çıkışlar olabiliyor ve bürolardaki param birim değerleri de anlık olarak değişiyor. Tabii ki dövizi olan insanlarımız, bu durumu çok sıkı takip ederek, istedikleri değerleri yakaladıklarında döviz bürolarına giderek işlemlerini halledebiliyorlar. Peki döviz bürolarının çalışma saatleri ve mesai saatleri nasıldır?

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Ülke genelindeki tüm döviz büroları, sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlamaktadır. Kapanış saatleri ise 18:00 ile 19:00 saatleri arasında değişebiliyor. Bu durum, tamamen döviz bürolarına bakan personeller tarafından değişkenlik gösterse de, kapanma saatleri kesinlikle 19:00’ı geçmiyor.

Döviz büroları, genel olarak Cumartesi günleri hizmet verse de, birçok şube Pazar günleri hizmet vermemektedir. Hizmet veren döviz bürolarına da çok az rastlayabiliyoruz. Ayrıca dini bayramların arefe günlerinde açık olan bürolar, bayramların ilk 2 günü de hizmet vermemektedir.

Döviz büroları resmi tatillerde açık mı sorusuna cevap verecek olursak da, resmi tatil günlerinde döviz bürolarının açık olduğunu ve kesintisiz hizmet sağladığını söyleyebiliriz.

Son olarak belirtelim ki, havalimanı bünyesinde çalışan döviz büroları 24 saat boyunca açık tutulmaktadır. Lakin burada yapacağınız işlemlerden ek ücret talep edilebiliyor. Ayrıca döviz bürolarında öğle tatili yoktur ve bürolar hizmet saatleri içerisinde kesintisiz hizmet sağlamaktadır.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri” için bir cevap

  1. ertugrul dedi ki:

    devlete vergi vermiyen resmi fatura vermeyen devletten çalıyor demektir lütfen resmi fatura alalım ve isletmelerde fatura versinler t.c hazine müştesarlık kanunu vardır kurala uygulanmasa hersey yalan olur..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir