Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Cep Telefonu İle Yer Tespiti Nasıl Yapılır? Numaradan Yer Tespit Etmek

Kategori: Teknoloji | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 1.093 kere okundu.

Bilindiği üzere yer tespiti için en önemli aracı bir GPS cihazı ya da içerisinde GPS özelliği olan bir telefon olacaktır. Çünkü telefonumuzu sürekli yanımızda tuttuğumuz için yer tespiti konusunda da bize en yararlı araç telefonlarımız olacaktır. Peki, başkasının yerini cep telefonları ile tespit etmek ne kadar mümkün? Şimdi bu sorumuzun cevabına bakalım:

Öncelikle cep telefonundan yer tespiti yapılabilmesi kişinin özel hayatına da bir bakıma müdahale etmektir. Bu sebeple bu yer tespiti için ya casus yazılımlara ihtiyaç duyulur ya da resmi bir mahkeme kararı ile izin takibi çıkarılır. İlk maddeye bakılacak olursa, günümüzde yer takibi konusunda pek çok sayısız uygulama bulunmakta ve gün geçtikçe de bu uygulamalar geliştirilmekte. Ancak bu şekilde bir telefonu takip edecekseniz eğer öncelikle o telefonunun kısa süreli de olsa sizin elinize geçmesi gerekiyor. Daha sonra bu uygulamayı yükleyebilir ve karşınızdaki kişiyi takip edebilirsiniz. Bu hususta unutmamanız gereken en önemli nokta ise bu işlemin yasa dışı bir işlem oluşu ve dikkat edilmesi gerektiğidir.

Yine bu casus yazılımların kullanılabilmesi için cihazların sürekli açık tutulması ve aktif bir internet hattının da cihazda bulunması gerekecektir.

Bir diğer takip yöntemi de bahsettiğimiz mahkeme kararı ile takip emridir. Bu emir çıkarıldıktan sonra yapılacak takip işlemleri uygulamalar ile değil, bizzat operatör yardımı ile yapılır. Tabi ki bunun için de mahkemelerden karar çıkarttırmanız gerekir ve bu pek de kolay olmayan bir durumdur.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Cep Telefonu İle Yer Tespiti Nasıl Yapılır? Numaradan Yer Tespit Etmek” için 2 cevap

  1. NESİBE ŞEN dedi ki:

    Çok garip gerçekten , artık kim hiç bir yerden kaçamayacak galiba 🙂

  2. Beylikdüzü Nakliyat dedi ki:

    Garip ve çok yararlı bir bilgi olmuş. Yalan atmak artık işe yaramayacak galiba 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir