Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Kategori: Teknoloji | 2 sene önce tarafından yazılmıştır.Ayrıca 345 kere okundu.

facebook-canli-yayin-nasil-yapilir-

Sosyal medya platformları arasında köklü bir geçmişe sahip olan ve Mark Zuckberg tarafından kurulan Facebook, canlı yayın özelliğini kullanıcılarına duyurarak çıtasını yükseltmeye devam ediyor. Peki Facebook kullanıcıları bu özelliği nasıl kullanabilmektedirler? Bu sorunun yanıtı bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Öncelikle Facebook’un mobil uygulamasını cihazınızda son sürümünü güncelleyerek hazır hale getirin. Sonrasında Durum Güncelleme kısmında yer bildiriminin hemen yanında “Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş”seçeneğini göreceksiniz. Bu simgeye tıklayın ve sonrasında karşınıza Facebook’a yeni eklenmiş olan bu özellik ile alakalı bir kaç bilgi gelmiş olacaktır. Bu kısmı “Devam” diyerek geçin ve sonrasında çıkan sayfada canlı yayınınıza bir isim verin. Sonra canlı yayınınızı kimleri görüntüleyebileceğini belirleyin ve böylelikle Arkadaşlarınız veya çevre gibi seçeneklerle daha geniş bir kesime hitap edebilmiş olun.

canli-video-facebook

Son olarak ise “Canlı Yayına Geç” diyerek işlemi sonlandırın. Böylelikle canlı yayına başlamış olun. Görüldüğü üzere son derece basit bir şekilde hızlıca canlı yayın oluşturmak gayet kolay ve basittir. Adımları doğru ve eksiksiz olarak uygulamanız alinde sizler de son derece basit bir şekilde Facebook üzerinde canlı yayın başlatabilir, takipçileriniz tarafından, arkadaşlarınız tarafından canlı yayının izlenmesini; beğenmelerini ve yorum yapmalarını sağlayabilirsiniz. Sosyal medyayı tam anlamıyla kullanmış olabilir ve tüm özelliklerinden faydalanmış olabilirsiniz. Bakalım önümüzde ki günlerde ne gibi yeni özellikler bizleri bekliyor olacak?

facebook-canli-yayina-gec

KAYNAK

EtiCanlar:

“Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” için 26 cevap

  1. vrf klima dedi ki:

    Facebook da son zamanlarda çok fazla kişi canlı yayın yapıyor. İçlerinde gerçekten kaliteli yayın yapanlar var. Bende nasıl yapılıyor diye mera ketmiştim. Faydalı bilgi için teşekkür ederim 🙂

  2. Beğeni Hilesi dedi ki:

    Canlı yayın fonksiyonuyla insanlar canlı bir şekilde bulundukları ortamı arkadaşlarıan sunabilmeleri güzel bir şey 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir