Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Türk Telekom Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?

Kategori: Hayattan,Teknoloji | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 904 kere okundu.

Siz de Türk Telekom üzerinden tarife değişikliği yapmak istiyor ancak bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyorsanız bu yazıyı okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer kullandığınız tarifeden veya paketten memnun değilseniz ya da daha az veya daha fazla özelliklere sahip bir tarife istiyorsanız mevcut kullandığınız paketi değiştirme hakkınız bulunmaktadır.

Öncelikle Türk Telekom ile tarife değişikliği yapmak isteyen kişilerin mevcut tarifesi hakkındaki bilgileri ve hangi şartları kapsadığını iyi bilmesi gerekmektedir. Eğer bunları bilmiyor iseniz uygulama mağazalarından bulabileceğiniz Online İşlemler uygulaması ile tarifenizin ne olduğunu ve kapsamındaki şartları çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bundan sonra tarife değişikliğini gerçekleştirmek için bir Türk Telekom şubesine giderek ya da Türk Telekom müşteri hizmetleri ile doğrudan konuşarak tarife değişikliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer siz Türk Telekom hattı üzerinden sağlanan bir tarifeden yararlanıyorsanız mevcut kullandığınız tarifeyi değiştirebilmek için belli şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartlar da kullandığınız tarife üzerinde taahhüt bulunmaması ile gerçekleşir. Fakat mevcut tarifeniz üzerindeki taahhüt işlemlerinizi bitirmemiş ya da süresini doldurmamışsanız farklı bir tarifeye ceza bedeli ödemeden geçiş yapabilme hakkınız bulunmaktadır. Tarifeler hakkında Türk Telekom ofislerinden ve müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Hat başkasının üzerine ise tarife değişikliği yapabilir miyim?

Tarife değişikliği işlemlerini hat sizin üzerinize alınmışsa müşteri hizmetleri ile çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Başkasının üzerine olan hatlarda tarife değişikliği yapılmak isteniyorsa hattın asıl sahibinin kimlik bilgileri ile tarife değişikliği yapabilmeniz mümkündür. Eğer tarife değişikliğini Türk Telekom ofislerinde yapacaksanız hattın asıl sahibi ile Türk Telekom bayisine giderek hattın asıl sahibinin onayı ile tarifenizi değiştirebilirsiniz.

Tarife değiştirirken nelere dikkat etmeyelim?

Tarife değişikliği yaparken size en çok hitap eden ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek tarifeler seçmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Hangi özelliği daha çok kullanıyorsanız seçtiğiniz tarifede o özelliği kullanabileceğiniz altyapının olmasına özen gösteriniz. Mesela işiniz gereği sürekli telefonda konuşuyor iseniz konuşma hakkı fazla olan tarifeleri seçmeniz sizin için iyi olacaktır.

Gerek kullanıcıları için kolaylık sağlamaya çalışan gerekse de en iyi ve en uygun tarifeler ile müşterisinin karşısına çıkmaya çalışan Türk Telekom, tarife değişikliği isteyen müşterileri için de sağladığı kolaylıklar ile tercih edilmektedir. Siz de ister bir Türk Telekom bayisinden isterseniz de müşteri hizmetleri ile görüşerek kolay bir şekilde istediğiniz tarifeye geçebilirsiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Türk Telekom Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?” için 2 cevap

  1. Yusuf dedi ki:

    24 Aylık türk telekom kampanyam bittikten sonra çok aradılar yeni kampanya yenilemesi için fakat biraz sabırlı olur 1 hafta sonrasında ilinizdeki telekom merkez bayisine giderseniz size online daha cazip fiyat ve teklifler sunuyorlar tavsiyem sakın acele etmeyin.

  2. Faruk YILDIZ dedi ki:

    Türk Telekom tarife değişikliğinin çağrı merkezi üzerinden yapıldığını bilmiyordum bayiye gitmeme gerek kalmadı faydalı bir yazı olmuş teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir