Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?

Kategori: Hayattan | Mehmet tarafından yazılmıştır. Ayrıca 742 kere okundu.

Uzun zamandan beri meşhur olan Doğu Ekspresi, özellikle şu sıralar turizm firmalarının ve öğrencilerin hedefinde diyebiliriz. Doğu Ekspres’i tercih ederek onlarca şehir gezen öğrenciler ve bu biletleri çok önceden alan turizm şirketleri nedeniyle, bazılarımız bilet bulamayabiliyor. Turizm firmaları biraz daha hızlı davrandıkları için biletleri erkenden toplayarak, daha pahalı fiyatlara bize sunabiliyorlar. Peki oldukça yoğun zamanlar geçiren Doğu Ekspresi’nden en hızlı şekilde nasıl bilet alabiliriz?

Doğu Ekspresi’nin oldukça yoğun süreçler içerisinde olduğunu biletlerin satış saatlerinden anlayabiliyoruz. Çünkü biletler genellikle 00:00 – 02:00 arasında hızlıca tükeniyor. Özellikle bu süreçler içerisinde turizm firmaları açık gözlülük yaparak, biletlerin hepsini erkenden toplamaya çalışıyor ve kendi bünyelerinde daha pahalı fiyatlara satabiliyorlar.

Biletimizi alarak Doğu Ekspresi ile istediğimiz yere gidebilmek için yapmamız gereken tek şey, biraz aceleci davranmak olacaktır. Öncelikle yolculuk yapmak istediğiniz bölgeyi, 1 hafta öncesinden kararlaştırmalısınız. Çok daha önceden yolculuk planınızı belirlediğiniz için, 1 hafta öncesinde biletinizi çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Fakat turizm firmaları nedeniyle yine de biletinizi alırken aceleci davranmalısınız. Peki en seri şekilde Doğu Ekspresi bileti nasıl alabiliriz?

Doğu Ekspresi biletinizi en hızlı şekilde alabilmek için öncelikle TCDD EYBİS sayfasına giriş yapmalısınız. Açılan sayfada sağ kısma gelerek bilgileri doldurmalı, yolculuk bilgilerinizi net bir şekilde girmeli ve arama butonuna basmalısınız.

Arama butonuna bastıktan kısa süre sonra yolculuğunuza uygun sefer varsa, karşınıza gelecektir. Karşınıza gelen seferden de kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi kullanmalısınız. Bu sayede küçük bir onay işleminin ardından rahatlıkla biletinizi almış olacaksınız.

Dediğimiz gibi Doğu Ekspresi biletinizi internet üzerinden almak, sizin için çok daha hızlı bir işlem olacaktır. Ayrıca 1 hafta kuralını da göz ardı etmemelisiniz.

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir