Bazen gözlerle ifade edilemez duygular..O zaman kalemin gücü başlar..

Uploader Nasıl Para Kazanır?

Kategori: Teknoloji | 6 sene önce Mehmet tarafından yazılmıştır.Ayrıca 2.811 kere okundu.

Aslında herkesin merak ettiği, bazı kişilerin “evet kazanılır” bazı kişilerin “hayır kazanılmaz” dediği bu olaya açıklık getireyim dedim.

Öncelikle internette uğraş verdiğiniz birçok şey üzerinden paralar kazanabilirsiniz ancak doğru yerlerde kullanarak..

İnceleyelim;

Hiçbir mesleği olmayan bir kişi ülkemizde en azından asgari ücret almakta , bu rakam daha da düşebiliyor duruma göre.. Ancak biz rakam olarak düz mantık kullanıcaz ve 1000tl aylık gelir düşüneceğiz.. Bu rakam ” sabah 8 akşam 6 ” çalışan bir işçinin 1 aylık maaşı..

Etrafımızda örnekteki insanlar gibi sürüsüyle var..Tahmin edemeyeceğiniz rakamlarda…  Tabi ki doğal olarak bu kadar çalışmaya en fazla 1000tl alan birini gördüğünüz kişiye “internetten para kazanılıyormuş” derseniz “hadi len ordan” der.  Gerçekten işimde, gücümde biri olsam ve o kadar saat çalışıpta bin tl kazansam ve biri gelip bunları dese aynı tepkiyi verirdim.

Herneyse.. “İnternetten nasıl para kazanırız.” bunu detaylarıyla aktarıp üstteki konuyla bağlayıp bitirelim istiyorum.

Para kazanma yöntemlerinden birisi uploader olmaktır.

Upload sitelerinde 2 çeşit kullanıcı vardır.. Normal kullanıcı ve premium kullanıcısı..

Normal kullanıcı kimdir, nedir?

Upload/Download hızı kısıtlanmış kişilerdir.. 100mbit internetinizde olsa upload siteleri normal kullanıcılar için genelde 1mbit indirme hızı sunarlar ve biz 1 dakikada indireceğimiz dosyayı 100 dakikada indiririz (dosya boyutunu yüksek düşünürsek) ve hemen hızım yavaş diye ttneti suçlarız 🙂 Aslında işin aslı şudur; Premium üye olmadığımız için, upload sitesine para kazandırmadığınız için hızınız, aynı anda indirme vs. hepsi kısıtlıdır.

Upload yaptığınız dosya 30 gün sonra silinir ve tekrar upload yapmak zorundasınızdır!

Premium Kullanıcı kimdir, nedir?

Upload/Download hızını maximum seviyede kullanan üyelerdir. 100mbit internetiniz varsa 100mbit ile o dosyayı 1 dakikada indirebilirsiniz.. Aynı anda birden fazla indirme yapabilirsiniz ve normal kullanıcılar gibi aydan aya yüklediğiniz dosyalar silinmez.

Bu işten nasıl para kazanırız ?

Öncelikle 8mbit ve altında internet hızı olan arkadaşlar çok zorlanacaklar. Çünkü upload, download hızının çok altındadır..

Download hızı = 8mbit / 800 kbps

Upload Hızı = 0,64 mbit / 64 kbps

Dosya indirirken 8mbit ile indiririz, dosya upload ederken 64kbps ile yükleriz..Farkı görün.. 1gb bir oyunu yaklaşık olarak 2 günde anca upload edersiniz, ona da açık tuttuğunuz bilgisayarın elektrik parasına yazık olur..

Vps böyle kişiler için biçilmiş kaftandır. Upload/Download hızı 100mbit’tir. Yani 10gb bir filmi 4-5 dk içinde upload veya download edebilirsiniz.. O yüzden bu işe başlamadan VPS / VDS araştırın derim..

Herneyse;

Upload siteleri her 1000 indirme başına belli miktar ücretler verir.  Bu hem siteden siteye farklılık gösterir, hemde yüklediğiniz dosyanın boyutuna göre farklılık gösterir..

5mb program 1000 kere indirilse = 5$

500mb bir oyun 1000 kere indirilse = 50$

Dikkat edin! Üstte verdiğim rakamlar tek oyunun 1000 indirmesine verilen para.. Siz boş durmayacaksınız..Yeni çıkan oyun veya programı upload edip ziyaretçi sayısı yüksek sitelerde konu açıp tanıtım yaparak altına kendi upload ettiğiniz linki koyarak para kazanmaya başlayacaksınız..

Birde böyle düşünelim..

5mb programı 100 program forumununda/sitesinde paylaştınız.. Her siteden 1 kişi indirse 100 indirme yapar. Her siteden 10 indirme yapılsa 1000 yapar? Yani istediğimiz sonuca ulaşır ve günlük çalışma prensibimize göre anormal rakamlar kazanabiliriz..

500mb bir oyunu forumlarda/sitelerde konu açıp, etkileyici bir içerik ile kullanıcılara sunacaksınız.. 100 oyun forumunda paylaşsanız bu oyunu, her siteden 10 kişi indirse günlük 50$ cebinizde !

Burda verdiğim rakamlar anormal gelebilir günümüz şartlarına göre..Ancak doğru.. ve sadece tek oyun için size örnek gösterdim.. Bunu her yeni çıkan oyun için yapsanız günlük 200$ belki daha fazla rakamlara çıkabilirsiniz..

Böyle güzel para kazandıran bir işi neden sen yapmıyorsun veya neden bu kadar duyulmadı dediğinizi duyar gibiyim.

Bu iş acayip şekilde sabır, disiplin ve çevre gerektiren bir iş.. 100 forum bulacaksınız ve ziyaretçisi fazla olan siteler olacak. Bu işi hergün sıkılsanız dahi yapacaksınız. Bu işi yapan kişiler o kadar fazla ki aklınız almaz.

Google’a “oyun indir” yazdığınızda çıkan ilk sayfada en azından 10 siteden 5’i forumdur ve uploader cehennemi gibidir. Para basma malikanesi gibi. Bu işi kendiniz bir site açıp da yapabilirsiniz ve kimsenin emri altında kalmamış olursunuz.

Toparlayalım.. Ben ki size bu işi bu kadar iyi bilmeme rağmen yazıya dökerken anlayacağınız şekilde anlatmaya çalıştım. Kaç kere sil-yaz yaptım.. Yazarken kolay ancak gözüyle görüp inanmayan bir insana “internetten para kazanılıyormuş” dediğinizde “hadi len” cevabını alıyorsanız israr edipte anlatmayın.. Ya siz anlatamazsınız, anlattığınızı sanarsınız.. Yada o anlamaz siz anlattığınızla kalırsınız.

Hadi bol kazançlar..

26 yaşındayım. 2011 yılında kurduğum geyik.com.tr adresinin kurucusu ve yazarıyım. Ayrıca reklamcılık ile ilgili sağlam birikime sahibim.
EtiCanlar:

“Uploader Nasıl Para Kazanır?” için 4 cevap

 1. zegolad dedi ki:

  onayladım, ki herkes görsün kazanıldığını..

 2. Lyoness-TR dedi ki:

  Bu sitelere karşı olacak olası bir erişim engeli gelirin bir anda ''0'' olması demek.

 3. internet engeli dedi ki:

  Bu isten cok iyi para kazanan tanidiklarim var otomatik forumlara post atan programlar ile 10/20 kat fazla kazaniyorlar

 4. Keremhan Özdemir dedi ki:

  Uploader işi daha çok ilk çıktığı zamanlarda kazandırıyordu. Bence şimdi eskisi kadar getirisi olmayan bir kazanç yöntemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir